MCSJK-3N-40.00-3.3-50-B
Oscillator, 40 MHz, 50 ppm, SMD, 3.2mm x 2.5mm, CMOS, 3.3 V, -20°C to +70°C
Specifications:
- Frequency Nom: 40MHz
- Frequency Stability + / -: 50ppm
- Oscillator Case: SMD, 3.2mm x 2.5mm
- Supply Voltage Nom: 3.3V
- Operating Temperature Min: -20°C
- Operating Temperature Max: 70°C