MCSJK-6NC1-10.00-25-B
Oscillator, 10 MHz, 25 ppm, SMD, 7mm x 5mm, CMOS / TTL, 5 V
Specifications:
- Frequency Nom: 10MHz
- Frequency Stability + / -: 25ppm
- Oscillator Case: SMD, 7mm x 5mm
- Supply Voltage Nom: 5V
- Operating Temperature Min: -20°C
- Operating Temperature Max: 70°C